Česky English Deutsch
Drobečková navigace

Úvod > O společnosti > Historie

Historie

Společnost Zihos s.r.o. byla založena roku 1991 jako výrobní firma se zaměřením na zahradní mechanizaci. Již v roce 1992 vyráběla první typ velmi oblíbeného půdního kultivátoru. Dnes se výroba specializuje zejména na CNC obrábění, výrobu anténních držáků, zakázkovou výrobu, výrobu jednoúčelových strojů a svařovacích konstrukcí. V areálu Švihov disponuje firma výrobními prostory o rozloze 1 900m2 a administrativní budovou. Roku 2013 byla v Klatovech zřízena nová pobočka v areálu o celkové rozloze 5000m2, specializující se na CNC obrábění a konstrukční činnost. Firma Zihos se od svého vzniku dynamicky vyvíjí, důkazem toho je např. počet zaměstnanců, který vzrostl z původních pěti na více než 40. Našimi obchodními partnery jsou významné domácí i zahraniční firmy, mezi ty nejvýznamnější patří např. A.S.SAT nebo Firmconsult.

V roce 2014 jsme certifikovali společnost ZIHOS s.r.o. podle normy ČSN EN ISO 1090 , což nám umožnuje vyrábět stavební díly podléhající této normě a vystavovat na ně prohlášení o vlastnostech CE.
Naše firma má certifikovaný systém svařování podle ČSN EN ISO 3834-2, na základě tohoto certifikátu jsme schopni garantovat vysokou kvalitu svařovacích prací u nás ve firmě ZIHOS s.r.o.

V roce 2018 jsme oddělili pobočku v Klatovech do samostatné společnosti ZIHOS Klatovy, která se zaměřuje na obrábění.