Česky English Deutsch
Drobečková navigace

Úvod > O společnosti

O společnosti

Historie

   Jsme ryze českou společností, která v oboru strojírenské výroby poskytuje komplexní služby téměř 30 let. Společnost ZIHOS byla založená roku 1991 jako výrobní firma se zaměřením na výrobu zahradní mechanizace. Již v roce 1992 se zde vyráběl první typ velmi oblíbeného půdního kultivátoru. Postupem času jsme uváděli na trh další přídavná zařízení jako příslušenství kultivátoru, která umožňovala využití stroje pro nejrůznější práce na zahradě. Postupně jsme přibírali další zakázky, které nám umožňovaly rozšiřovat naše výrobní kapacity i rozsah výrobních možností. V této době jsme se stali významným výrobcem držáků satelitních antén, exportovaných převážně do zemí západní Evropy. Stále více jsme si však uvědomovali, že se v budoucnu neobejdeme bez vložení většího podílu technických dovedností do našich výrobků a služeb. Vybudovali jsme novou provozovnu v Klatovech se zaměřením na CNC obrábění. Dále jsme začali projektovat stroje a zařízení ve 3D CAD a tyto stroje i vyrábět pro naše zákazníky. Protože provoz ve Švihově byl zaměřen především na výrobu anténních držáků a svařování ocelových a hliníkových konstrukcí, kdežto provoz v Klatovech na CNC obrábění, vznikla potřeba oba provozy oddělit a vytvořit samostatné společnosti. V roce 2018 tedy vznikla odštěpením od společnosti ZIHOS s.r.o. nová společnost pod názvem ZIHOS Klatovy s.r.o. se zaměřením na těžké CNC obrábění a konstrukční činnost.

   Silnou stránkou společnosti je možnost flexibilního zpracování zakázky. Našim zákazníkům jsme schopní nabídnout kompletní realizaci poptávky od nápadu až po finální výrobek.

Dbáme na vzdělanost našich pracovníků

   V rámci vzdělávacích aktivit, kterými se snažíme neustále vzdělávat naše zaměstnance, jsme se zapojili do projektu "Vzdělávejte se pro růst" a "Podpora odborného vzdělávání zaměstnanců".

   V roce 2012 se tři zaměstnanci společnosti zúčastnili vzdělávání "Čtení a kreslení výkresové dokumentace" a získali osvědčení pro tuto kvalifikaci. V témže roce se pět našich zaměstnanců zapojilo do vzdělávací aktivity "Programátor CNC strojů" pro získání rekvalifikačního osvědčení obsluhy a programování CNC obráběcích strojů.

   V červenci roku 2013 proběhlo v naší společnosti školení "Obsluha CNC strojů", které úspěšně absolvovali čtyři naši zaměstnanci. Dokončením tohoto školení jsou všichni zúčastnění schopni ovládat CNC soustruh a obráběcí centrum.

   Na školení Obsluha CNC strojů navazuje další s názvem Obsluha 5-osého CNC obráběcího centra, při kterém jsme vyškolili 5 zaměstnanců na ovládání všech pěti os stroje.

   V první polovině roku 2014 jsme zopakovali vzdělávací aktivitu "Čtení a kreslení výkresové dokumentace", do které jsme přihlásili nové dva zaměstnance. Toto školení je v rámci projektu Podpora odborného vzdělávání zaměstnanců.

   V roce 2014 jsme nechali vyškolit nové tři zaměstnance na programování řídicích systému SIMATIC.

   Na podzim 2018 jsme vyškolili 9 zaměstnanců na Ovládání NC strojů pomocí řídicího systému HEIDENHAIN. Školení mělo jak teoretickou formu, tak i praktické ukázky na našem obráběcím stroji.